در مورد دوربین مداربسته دید در شب بیشتر بدانیم

 

در مورد دوربین مداربسته دید در شب بیشتر بدانیم

 

در تکنولوژی های دوربین مداربسته ی سال های اخیر فناوری دید در شب در تمامی دوربین های مداربسته ی AHD و همچنین دوربین های مداربسته ی IP وجود دارد و بسته به نوع , برند و قیمت دوربین ها کیفیت دید در شب آن ها متفاوت می باشد. در بازار کنونی که دوربین های مدار بسته با برند های مختلفی وجود دارند و قیمت های پایینی نیز دارند به علت کیفیت خوب لنز و تصویر برداری و همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی رواج خوبی پیدا کرده اند در تکنولوژی دید در شب و سایر ویژگی ها و حساسیت ها قابل مقایسه با دوربین های برند ها مطرح نیستند و برد دید در شب آنها بسیار پایین تر می باشد و برای استفاده در کارخانه ها و مکان هایی با مساحت های زیاد مناسب نمیباشند. ولی به علت قیمت پایین و کارکرد عالی طرفداران زیادی دارند. ولی اگر کیفیت و همچنین حساسیت های مختلف و دید در شب قوی را میخواهیم حتما می بایست به سراغ برند های مطرح برویم.

 

شما می توانید انواع دوربین های مداربسته موردنیاز پروژه های خود را از طریق مشاوره با کارشناسان سازه گستر پایتخت تهیه کنید.

 

گروه سازه گستر پایتخت با تکیه بر بیش از 20 سال تجربه و فعالیت به عنوان تامین کننده تجهیزات و ملزومات صنعت برق کشور ( الکتریکال - مکانیکال - ابزار دقیق ) با افتخار آماده خدمت رسانی به فعالان صنعت برق و صاحبان صنایع می باشد.
شماره تماس : 32 20 17 66 - 021
پست الکترونیک: info@sazehgostarsgp.com
نشانی: تهران، میدان فردوسی، کوچه گلپرور، پلاک 20، واحد 25

 

دوربین های مداربسته دید در شب چگونه کار میکنند

این دوربین های مداربسته سنسور های حساس به نور دارند و وقتی نور محیط خیلی کم می شود این سنسور ها با فعال کردن ماژول های مادون قرمز یا همان IR ها طیف مادون قرمز را به محیط ارسال کرده و از طریق این طیف تصاویر را به صورت سیاه و سفید توسط لنز جمع اوری کرده و برای ضبط کردن به دستگاه ضبط تصاویر ارسال میکند. این IR ها بسته به نوع دوربین تعداد بیشتر یا کمتر و همچنین از کیفیت های متفاوتی برخوردار هستند. و دارای برد های متفاوتی می باشند و از 30 متر به بالا با توجه به کیفیت لنز می باشند و در هنگام خرید دوربین های مداربسته حتما میبایست این ویژگی را تست کرده و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمود.

 

تست دید در شب دوربین مداربسته

برای تست دید در شب دوربین های مداربسته و اطمینان از سالم بودن آن باید این دوربین را در فروشگاه به دستگاه DVR یا NVR متصل نمود و ابتدا تصویر برداری عادی را تست نموده و پس از اطمینان از سلامت تصویر برداری عادی , تار نبودن تصاویر , خراب نبودن ترکیب رنگ و عدم پرش تصاویر  دست را جلوی لنز به نحوی قرار دهیم که نور به لنز و سنسور ها نرسد در آن هنگام صدای ضعیفی از دوربین شنیده میشود که نشان از عمل کردن سنسور دید در شب دوربین مداربسته میباشد و بعد از آن صدا IR ها روشن میشوند که چراغ های کوچک قرمز رنگی هستند. سپس دست را از جلوی دوربین برداشته و مشاهده میشود که تصویر چند ثانیه سیاه و سفید می باشد و این عملکرد دوربین نشان از سلامت تصویر برداری آن در شب می باشد. اگر با برداشتن دست از جلوی لنز دوربین همچنان تصاویر رنگی باشد و IR ها همچنان خاموش باشند دید در شب دوربین دچار مشکل خواهد بود.

البته دوربین هایی به تازگی وارد بازار شده اند که دید در شب رنگی دارند و برند های مطرحی چون داهووا و هایک ویژن این امکان را فراهم کرده اند که به علت تکنولوژی بالا و همچنین لنز قدرتمند دارای قیمت های بسیار بالاتری می باشند.

 

شما می توانید انواع دوربین های مداربسته موردنیاز پروژه های خود را از طریق مشاوره با کارشناسان سازه گستر پایتخت تهیه کنید.

 

انتخاب دوربین مداربسته با دید در شب مناسب

ابتدا می بایست مکانی را که میخواهیم تحت نظارت قرار دهیم به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. این بررسی عبارت است از حداکثر طولی که قرار است این دوربین مدار بسته تحت پوشش قرار دهد , کیفیت مورد انتظار از دوربین و حداقل و حداکثر وضوح مورد نیاز برای دیدن چهره ی افراد و همچنین خواندن پلاک ماشین ها و همچنین تعداد دوربین مورد استفاده در محیط و بررسی قیمت و مقرون به صرفه بودن و مهم ترین موضوع برد دید در شب دوربین های مداربسته می باشد.

 

 

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده

جستجو در مقالات

اخرین نوشته‌ها